W dniu 15 maja obchodzono Międzynarodowy Dzień Rodziny ustanowiony przez ONZ w roku 1993. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na szczególną rolę rodziny jako podstawowej komórki społecznej oraz na zagadnienia związane z problemami rodziny a także podkreślić znaczenie polityki prorodzinnej.
Współczesna rodzina jest zagrożona w swojej tradycyjnej formie. Przemiany społeczne i obyczajowe sprawiają, że wiele dzieci rodzi się w rodzinach niepełnych lub wolnych związkach, wiele małżeństw rozpada się.
Podwyższył się również wiek osób zawierających małżeństwo i decydujących się na dzieci. Zmniejszyła się liczba rodzin wielodzietnych. Statystyczna rodzina europejska ma jedno lub dwoje dzieci. Kryzys rodziny jest pogłębiany przez prawo zezwalające na aborcję i lansowaną postawę braku otwarcia na życie. Aborcja na życzenie jest niedostępna jedynie w trzech krajach Europy: Polsce, Irlandii i na Malcie. Europa jest przy tym obecnie jedynym kontynentem, na którym rodzi się mniej ludzi niż umiera.
Od początku lat 90-tych rozwój demograficzny w Polsce nie zapewnia prostej zastępowalności pokoleń, rozluźniają się także więzi rodzinne.
W celu propagowania wartości tradycyjnej rodziny w Polsce są organizowane od pięciu lat Marsze dla Życia i Rodziny. Najbliższy, odbędzie się 30 maja.
O godz. 12.00 zapraszamy na Nowy Świat (u zbiegu ulic Chmielnej i Foksal), gdzie rozpoczniemy Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdziemy ulicami Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście do Placu Bernardyńskiego, gdzie odbędzie się finał Marszu.
Artykuły i informacje z całego świata dotyczące m.in. zdrowia kobiet, rodziny, ochrony życia ludzkiego.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Mamo pomogę Ci
Zapraszamy do udostępniania informacji na temat nowego miejsca, gdzie kobiety mogą otrzymać pomoc prawną i psychologiczną. Jest to inicjaty...
-
Od trzech lat działa w Polsce forum kobiet, które wspierają się podczas farmakologicznej aborcji. Nazywają to wirtualnym trzymaniem za rękę....
-
Każdego roku ok. 40 tysięcy Polek traci dziecko w wyniku poronienia. – Sprawę bagatelizuje się, mówiąc na dziecko „płód” albo nawet „resztki...
-
Wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Schillera w Jenie potwierdziły, że już u 7-mio miesięcznego płodu można zaobserwować charakterystycz...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz